چالیشما ایزین چیست :

همه ی ما میدانیم که بزرگترین دغدغه فردی که مهاجرت می کند کسب درآمد و کاراست . پس باید به عنوان یک فرد خارجی اجازه کار داشته باشد که در ترکیه به آن چالیشما ایزین گفته می شود. خیلی ها مهاجرت می کنند و بر این باورند که در ترکیه همیشه کار هست درواقع بله کار هست ولی کار سیاه نه کار قانونی.

افراد خارجی در چندین حالت می توانند اجازه کار قانونی در ترکیه را دریافت کنند:

-کارفرما یا شرکتی در ترکیه از شما دعوت به کار کند که  در این حالت کارفرما باید آگهی را سه بار آگهی شغلی کند و اگر هیچ نیروی ترکی برای آن وجود نداشت میتواند شما را یا هر نیروی غیر ترکی را استخدام کند .

در این حالت هر بنگاه اقتصادی باید به ازای هر نیروی کار خارجی که می خواهند استخدام کنند پنج نفر نیروی کار ترک را استخدام و بیمه کنند ولی بستگی به شغلی که دارد می تواند صرفا بیمه آن ها را رد کند .

-اگر فرد خارجی یک مخترع یا نخبه باشد در این صورت روند کاری خیلی راحت تر است در صورتی که بتواند نخبه بودن خوددرا ثابت کندچه به صورت مقاله یا اختراع و دولت ترکیه آن را قبول کند در این حالت معمولا دانشگاه ها و مراکز علمی به فرد پیشنهاد کاری می دهند .

-کسانی که قصد دارند در ترکیه کسب و کار قانونی و شخصی خودشان را راه اندازی کنند می توانند شرکتی را به ثبت برساند .

درواقع برای داشتن هویت حقوقی درترکیه نیاز به این داریم که حتما ثبت شرکت انجام دهیم حتی اگر یک راننده تاکسی باشیم و بخواهیم در ترکیه کار قانونی داشته باشیم . اما باید این را درنظر داشته باشیم که با وجود ثبت شرکت هنوز اجازه کار کردن را ندارید و حتما باید طی یک پروسه ای این اجازه کار کردن را دریافت کنید که می بایست به ازای هر نیروی کار خارجی پنج نفرنیروی ترک را استخدام و بیمه کنید .

یادتون باشه که برای چالیشما ایزین باید کیملیک را داشته باشید و شش ماه اقامت توریستی داشته باشید  در واقع شش ماه از تاریخ انقضا آن مانده باشد .

و در آخر با چالیشما ایزین می توانید مزایای زیادی دریافت کنید از جمله بیمه درمانی و اقامت خانوادتون در کشور ترکیه .- ترکیه با ما شما را همراهی می کند.

موسسه مهاجرتی ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (چالیشما ایزین ترکیه) همراهی می کنند مهاجرت آسان به ترکیه با  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به ترکیه روی لینک زیر کلیک کنید.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

یک دیدگاه ارسال کنید