موزه آتاتورک

طراحی و معماری این موزه به سبک خانه های سنتی آلانیا است و از سنگ و چوب ساخته شده که بر روی یک سطح متقارن قرار گرفته است. داخل ساختمان هم طوری طراحی شده که همه ی اتاق ها به نشیمن مرکزی منتهی میشود. رنگ خانه قرمز است و پرچم ترکیه در بالای آن قرار گرفته است.

این خانه ی موزه دارای 3 طبقه است که هر طبقه ان ویژگی های خاص خودش را داراست.

در تاریخ 13 نوامبر 1918 اتاتورک بنیان گذار ترکیه نوین از سوریه به استانبول آمد به هتلی به نام پاراپالیس و بعد از چند روز به منزل و سوئیت دوست خود به نام سالیح فانسا رفت و بعد خانه ای 3 طبقه را اجاره کرد و خانواده خود را به این مکان منتقل کرد.

آتاتورک در طبقه وسط این ساختمان اقامت نمود و از اتاق های آن به عنوان محل کنفرانس و کار استفاده کرد که جلسات مختلفی را به صورت محرمانه در این محل داشت.

سپس این منزل در سال 1942 به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت.

این موزه شامل 3 طبقه به شرح زیر است:

طبقه اول:

به عنوان محل و سالن مراسم خاص و مجلل مورد  استفاده قرار میگرفت که در حاضر حاضر با نیم تنه ای از مجسمه آتاتورک و عکس هایی از او تزئین شده است.

طبقه دوم:

در قسمتی از آن لباس ها و درجات نظامی آتاتورک و در قسمتی دیگر لوازم کار او مثل میز و صندلی ، لوازم نگارش  ، ساعت ، جعبه سیگار و لوازم شخصی او قرار دارد و در قسمت انتهایی محل سخنرانی و جلسات او میز و لباس های او در حین سخنرانی های مختلف است.

طبقه سوم:

عکس های انقلاب ترکیه کتاب های مختلف درباره آتاتورک و عکس های او در زمان مرگ است.

موزه آتاتورک همه روزه به جز روزهای دوشنبه باز میباشد. (خرید خانه در ترکیه)

موسسه مهاجرتی ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (اقامت و تابعیت ترکیه ) همراهی می کنند مهاجرت آسان به ترکیه با  turkey-with-us
برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به ترکیه روی لینک زیر کلیک کنید.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

موزه اتاتورک

هلدینگ ترکیه ویت آس

یک دیدگاه ارسال کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

fa فارسی
X