مجوزهای اقامت ترکیه

مجوزهای اقامت ترکیه

اجازه اقامت ترکیه مجوز اقامت در ترکیه برای مدت بیش از سه ماه در مدت زمان نیم سال است ، با هدف اسکان ، کار یا تحصیل.

اجازه اقامت به شما امکان می دهد در ترکیه زندگی کنید ، تحصیل کنید ، ازدواج کنید ، به گواهینامه رانندگی ترکیه تبدیل شوید ، شماره مالیات بگیرید ، یک حساب بانکی باز کنید ، ملک خریداری کنید ، سرمایه گذاری کنید و موارد دیگر.

اگر هدف شما از انتقال به ترکیه working باشد ، فقط به اجازه کار احتیاج دارید که به عنوان اجازه اقامت نیز عمل می کند. ترکیه با ما

چه کسی به مجوز اقامت ترکیه نیاز دارد

هر شخصی که قصد دارد بیش از سه ماه در این کشور بماند به ترکیه مهاجرت می کند ، باید هنگام ورود مجوز اقامت ترکیه را دریافت کند. بدون اجازه اقامت ، اقامت شما در ترکیه غیرقانونی تلقی خواهد شد.

اگر یکی از موارد زیر در مورد شما اعمال شود ، از این شرط معاف خواهید شد:

    شما یک “گواهی ثبت نام” برای برنامه محافظت بین المللی دارید.

    شما طبق کنوانسیون های متقابل یا چند جانبه ای که جمهوری ترکیه نیز عضو آن است ، از اجازه اقامت معاف هستید.

    شما یک افسر دیپلماسی یا کنسولگری هستید که در ترکیه مسئولیت دارید.

    شما در دفاتر نمایندگی م establishسسات بین المللی در ترکیه کار می کنید.

    شناسنامه شما حاوی یکی از برچسب های زیر است:

        “متقاضی حمایت بین المللی”

        “وضعیت حمایت بین المللی”

        “بی تابعیتی”

    شما یک پروانه کار معتبر دارید.

انواع اجازه اقامت ترکیه

بسته به نوع ویزایی که دارید ، هدف از درخواست و مدت اقامت در ترکیه در نظر گرفته شده ، می توانید برای یکی از اجازه های اقامت زیر اقدام کنید:

اجازه اقامت کوتاه مدت

اجازه اقامت کوتاه مدت ترکیه بیشترین درخواست را در بین سایر اجازه های اقامت دارد. این اجازه اقامت را می توانید برای هر یک از اهداف زیر دریافت کنید:

  •     برای تحقیقات علمی
  •     برای ایجاد ارتباطات تجاری یا تجاری
  •     برای شرکت در یک برنامه آموزش ضمن خدمت
  •     برای اهداف آموزشی یا موارد مشابه در چارچوب برنامه های تبادل دانشجو ؛
  •     برای اهداف گردشگری

    با توجه به اینکه یکی از بیماری هایی که تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شوند ، ندارید ، تحت درمان پزشکی قرار می گیرید

    برای شرکت در دوره های آموزش ترکی

    شما شهروند جمهوری ترکیه قبرس شمالی هستید

اجازه اقامت خانواده

اجازه اقامت خانوادگی می تواند به همسر خارجی یک تبعه ترکیه ، فرزندان صغیر وی و فرزند خارجی وابسته وی اعطا شود. شخص حامی مالی باید درآمد کافی برای حمایت از متقاضیان اجازه اقامت را داشته باشد تا بتواند اجازه دریافت کند.

اجازه اقامت دانشجویی

اگر با هدف ثبت نام در تحصیلات ابتدایی یا متوسطه در ترکیه هستید ، می توانید مجوز اقامت دانشجویی را دریافت کنید. اگر قبلاً اجازه اقامت خانوادگی داشته باشید ، دیگر به این اجازه احتیاج ندارید.

همچنین اگر قصد تحصیل در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا ، آموزش تخصصی پزشکی (TUS) و آموزش تخصصی دندانپزشکی (DUS) در مقاطع بالاتر را دارید ، واجد شرایط درخواست اقامت نیز خواهید بود. موسسه آموزش در ترکیه.

اجازه اقامت طولانی مدت

اگر شما حداقل هشت سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته باشید ، تحت اجازه اقامت صادر شده توسط مقامات ترکیه ، در این صورت می توانید درخواست مجوز طولانی مدت ترکیه را که دارای اعتبار نامحدود است ثبت کنید.

توجه داشته باشید که اگر برای مدت مشخص شده در ترکیه به عنوان پناهنده ، پناهنده مشروط و دارندگان وضعیت حفاظت ثانویه ، دارندگان اجازه اقامت بشردوستانه و حمایت موقتی در ترکیه اقامت داشته باشید ، شما مجاز به درخواست نیستید.

اجازه اقامت بشردوستانه

اگر بدون ویزا یا اجازه اقامت معتبر در ترکیه باشید می توانید درخواست این اجازه اقامت را بدهید ، اما هیچ تصمیم دیپورت علیه شما گرفته نشده است ، شما منتظر اخراج هستید یا به دلایل اضطراری نمی توانید به کشور محل اقامت خود برگردید .

نحوه درخواست مجوز اقامت ترکیه

برای درخواست مجوز اقامت ترکیه باید مراحل مختلفی را دنبال کنید. اولین چیزی که باید بدانید این است که شما باید ظرف یک ماه پس از ورود به ترکیه درخواست اجازه اقامت دهید.

تصمیم بگیرید که می خواهید برای کدام نوع از اقامت درخواست کنید و سپس درخواست آنلاین را در وب سایت وزارت کشور ترکیه https://e-ikamet.goc.gov.tr/ تکمیل کنید. شما باید نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، نام والدین ، ​​ملیت و اطلاعات تماس خود را ذکر کنید.

سپس باید به وب سایت “سیستم مرکزی انتصاب” بروید و در نزدیکترین دفتر اداره کل مدیریت مهاجرت وقت بگیرید. در واقع ، شما باید یک فرم را با اطلاعات و آدرس خود در ترکیه تکمیل کنید.

سپس آدرس نزدیکترین دفتر DGMM و لیست اسناد مورد نیاز ، تاریخ و زمانهای موجود برای قرار ملاقات و برنامه و هزینه کارت که باید پرداخت کنید به شما ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت ترکیه

در روز انتصاب خود ، باید چندین اسناد را در نزدیکترین دفتر اداره کل مدیریت مهاجرت ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت ترکیه به شرح زیر است:

  • فرم درخواست اجازه اقامت
  •     چهار عکس بیومتریک.
  •     گذرنامه اصلی
  •     کپی پاسپورت یا سند سفر محضری.

    اثبات منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت. شما باید ثابت کنید که برای هر ماهی که در ترکیه می گذرانید حداقل 500 یورو در بانک خود دارید یا اینکه مدرکی مبنی بر دریافت ماهانه آن را ارائه دهید.

    مدارک بیمه درمانی.

توجه داشته باشید که با توجه به شرایط خود ، نوع اجازه اقامت مورد نظر و تابعیت خود ، ممکن است مجبور باشید اسناد اضافی را ارائه دهید. مطابق لزوم مطمئن شوید که همه آنها را به موقع ارسال می کنید.

اعتبار اجازه اقامت

اعتبار مجوز اقامت در ترکیه به نوع مجوز شما بستگی دارد ، به شرح زیر:

    اجازه اقامت کوتاه مدت می تواند یک بار حداکثر برای دو سال صادر شود.

    اجازه اقامت طولانی مدت با اعتبار نامشخص صادر می شود.

    اعتبار مجوز اقامت دانشجو به مدت تحصیل بستگی دارد. اگر دوره تحصیلات شما کمتر از یک سال باشد ، مدت اجازه اقامت نمی تواند بیش از دوره تحصیل باشد.

    اجازه اقامت خانوادگی ممکن است برای یک دوره بیش از سه سال در یک زمان صادر شود. ترکیه با ما

    اجازه اقامت بشردوستانه حداکثر برای یک سال اعطا و تمدید می شود.

    اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان برای مدت سی روز صادر می شود. ترکیه با ما

موسسه مهاجرتی ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (اقامت مجوز کار ترکیه) همراهی می کنند مهاجرت آسان به ترکیه با  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به ترکیه روی لینک کلیک کنید.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

یک دیدگاه ارسال کنید