اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به ترکیه  و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت:

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت – ترکیه یک کشور زیبای ارواسیایی می باشد که قسمتی از ان در اروپا و قسمتی دیگر در اسیا قرار گرفته است.

افراد بسیاری به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه می باشند,که یکی از راه های ان ثبت شرکت در ترکیه است.اقتصاد ترکیه در بخش هایی مانند گردشگری,هتلداری, کشاورزی و صنایع بومی روز به روز در حال پیشرفت است.بنابر این این بخش ها سرمایه گذاران زیادی را یه خود جذب کرده اند.در چهار ده سال اخیر این کشور به سرعت روند پیشرفت را به خصوص در زمینه اقتصادی  و جذب سرمایه گذاری خارجی طی کرده ,بنابر این  کشور می تواند گزینه مناسبی برای زندگی و کار باشد.

در ترکیه انواع شرکت ها وجود دارد که در این بخش به بخشی از انها می پردازیم

 • شرکت با امسئولیت محدود:حداقل دو شرکت و حداکثر پنجاه شرکت,که بر مبنای قانون جدید ثبت شرکت در ترکیه با یک سهام دارنیز قابل تشکیل می باشد.و حداقل سرمایه برای تشکیل این شرکت پنجهزار لیر ترکیه است.
 • شرکت های سهامی:حداقل تعداد شرکا و سهام داران پنج شخص حقیقی و یا حقوقی می باشد و معمولا محدودیتی برای تعداد شرکا وجود ندارد.
 • شرکت های جمعی
 • شرکت های تعاونی

محبوب ترین نوع تاسیس شرکت,برای خارجیانی که قصد تاسیس و ثبت شرکت در ترکیه را دارند: شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود می باشد.وقتی که شما نوع شرکتی که قصد تاسسین ان را را دارید را انتخاب کرده باشید,زمان انجام این کار خیلی طول نخواهد کشید.

مراحلی برای انجام این کار (ثبت شرکت )وجود دارد که شامل :

قبل از انکه برای ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنید لازم است که تعدادی از قوانین وگامهای اصلی  ان اشنا شوید:

ابتدا باید نوع شرکت مورد نظزتان را انتخاب کنید ,چرا که هر شرکت قوانین مخصوص خود را دارد. وجود قوانین مختلف برای انواع شرکت ها شمارا مستلزم  دانستن تمامی قوانین مربوطه می کند.در مرحله ی بعدی لازم است حساب بانکی خود را در ترکیه ایجاد کنید.مبلغی که برای اعتبار مالی شرکت,و طبق قوانین ترکیه,از شما خواسته شده است که به این حساب منتقل کنید.افرادی که قرار است  در بخش اجرایی  شرکت ,مشغول به کار شوند  را انتخاب نمایید .مدارک مربوط به ثبت, اطلاعات مربوط به سهامداران  و مدیران را در اختیار دفتر ثبت شرکت ترکیه قرار دهید.در مرحله اخر لازم است مراحل مالیاتی ثبت شرکت خود را از طریق دفتر ثبت مالیات در ترکیه پیگیری نمایید

به جهت اینکه در ترکیه ثبت شرکت انجام دهید می توانید در دو صورت اقامت این کشور را به صورت بلند مدت و کوتاه مدت دریافت کنید ک در این بخش به ان اشاره میشود:

اجازه اقامت  کوتاه مدت برای افراد خارجی:

برای درخواست مجوز اقامت کوتاه مدت ,خارجیانی که املاک و مستغلات در ترکیه دارند  یا قصد راه اندازی یا پیوستن به تجارت یا کسب و کار در ترکیه را دارند,مدارکی را باید در اختیار اداره ی مهاجرت قرار دهند که از طریق سیستم اقامت الکترونیکی این کار را انجام می دهند.

اجازه اقامت کوتاه مدت برای حداکثر دو سال به عنوان یک اصل صادر می شود.مجوز اقامت در صورت عدم استفاده بیش از شش ماهه منقضی می گردد.

مدارکی که برای اقامت کوتاه مدت جهت ثبت شرکت در این کشور وجود دارد شامل:

فرم درخواست مجوز اقامت

اصل و کپی پاسپورت یا سند مسافرتی

اثبات منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت

مالکیت محل اقامت متقاضی و چهار قطعه عکس

فرم تمدید اقامت:

تقاضانامه برای تمدید اجازه اقامت برای اشخاصی که ثبت شرکت در ترکیه را انجام داده اند در شصت روز قبل از انقضای ان ممکن است و باید به اداره فرمانداری منتقل شود ,اما تحت هیچ شرایطی نباید بعد از تاریخ انقضا انجام شود.

افراد خارجی باید  از طریق سیستم اقامت الکترونیکی درخواست مجوز اقامت کنند.

درخواست تکمیل شده و مدارک مورد نیاز از طریق  ایمیل ظرف پنج روز کاری باید به اداره مربوطه ارسال شود.

مدارکی که برای گرفتن اقامت بلند مدت جهت ثبت شرکت لازم است به شرح زیر می باشد:

فرم درخواست مجوز اقامت

اصل و کپی پاسپورت  یا سند مسافرتی

کپی سند مجوز اقامت قبلی

چهار قطع عکس

اثبات منابع مالی کافی و پایدار بریای مدت اقامت

برای اجازه اقامت طولانی مدت ,اشخاص خارجی که مستمر در ترکیه حداقل هشت سال اقامت داشته باشند میتوانند که اقدام کنند و مدارک فوق را ارائه دهند.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

 • سرمایه اولیه ثبت شرکت در ترکیه 10 هزار لیر که (معادل دو هزارو 600 دلار می باشد)
 • هزینه حسابدار (هزینه یک حسابدار رسمی ماهانه 120 دلار می باشد)
 • هزینه های کارمند(اجباری نیست)
 • هزینه اجاره محل دفتر (بستگی به نوع محل دفر می باشد)
 • هزینه های اب ,برق ,گاز ,تلفن و ….
 • مالیات بر در امد شرکت (معادل 22% از سود خالص شرکت)
 • –          23 % مالیات بر اجازه محل کار

در نظر داشته یاشید که تمامی این هزینه ها حدودی می باشد.

موسسه مهاجرتی ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه) همراهی می کنند مهاجرت آسان به ترکیه با  turkey-with-us – ترکیه باما

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به ترکیه روی لینک کلیک کنید.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

یک دیدگاه ارسال کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .